Vyberte si
nejvýhodnější variantu pojištění

Havarijní pojištění vozu

Zatímco zákonné pojištění automobilu řeší škody, které pojistník způsobí provozem svého vozu na majetku či zdraví cizích osob (jedná se o zaviněné nehody), havarijní pojištění se zabývá škodami, které vzniknou pojistníku. Pokud tedy máte havarijní pojištění, budou uhrazeny škody na vašem voze, které vzniknou i při vámi zaviněné havárii. A to není vše…

Havarijní pojištění se dále vztahuje na živelní události jako kroupy, údery blesku, sesuvy půdy, povodně a podobně. Kryje také ztráty vzniklé vandalismem nebo krádeží. Je možné si sjednat i řadu doplňkových připojištění, jako je pojištění zavazadel či cenností ve voze, úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění střetu se zvěří a podobně.

Havarijní pojištění se vyplatí každému, kdo má zájem o své vozidlo a nechce každou škodu platit z vlastní kapsy. Zejména pokud máte auto, které není starší než 6 nebo 7 let nebo se jedná o dražší vůz, mělo by pro vás být havarijní pojištění druhou povinností vedle zákonného pojištění. Finanční ztráty, které vám mohou vzniknout, když váš vůz není pojištěn, mohou být opravdu nemilosrdně vysoké.